EN

«Створили фандрейзингову стратегію, ведемо перемовини з донорами та переглядаємо цінові позиції продукту, адже виявили, що клієнти готові платити більше», – історія успіху команди Safebot, учасників буткемпу WE.Brave

3 / 5 / 24

Впродовж періоду від 11 до 22 березня відбувався інтенсивний буткемп для технологічних проєктів, серед засновників яких є жінки або 70%  сore-команди яких – жінки. Буткемп організувала команда SET University за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Його метою було надання учасникам необхідної експертизи та нетворку для успішного розвитку проєктів, створення нових робочих місць та виходу на нові ринки. Відбір на буткемп пройшло 25 команд стартапів, серед них були продукти із наступних сфер: EdTech, Recruitment&HrTech, Cybersecurity, Healthcare, Wellness, Self-development, AR/VR, Service sector. Три команди-переможці отримали додатковий бюджет  $6500 на консалтинг та менторство, необхідне для подальшого розвитку бізнесу. 

 

У цьому матеріалі ми розповідаємо про одного із учасників буткемпу – продукт Safebot, а також ділимося враженнями Анастасії Апетик, його співзасновниці.

Про продукт

Safebot – це бот, який сканує файли та посилання у месенджерах на наявність шкідливого програмного забезпечення (вірусів), а також фішинг (вид шахрайства, коли зловмисники намагаються отримати конфіденційну інформацію, таку як паролі, номери кредитних карток або особисті дані). Для того, щоб перевірити файл чи посилання, користувачам не потрібно його завантажувати чи відкривати, вони можуть просто переслати його у бот. Особливістю Safebot є те, що на відміну від конкурентів, він працює дуже швидко, на сканування файлу потрібно близько 30-ти секунд, коли ж конкурентам – мінімум 4 хвилини. 

 

Наразі технічне рішення Safebot вже готове для наступних месенджерів та платформ: WhatsApp, Slack, Telegram та Discord.  У планах команди: Facebook, Messenger та Signal. 

 

Попри те, що починати поширення продукту команда Safebot планує з B2C сегменту, основним ринком вони бачать B2B та B2G, адже бот буде особливо корисний для команд, а також взаємодії із державними органами, коли потрібно пересилати багато файлів та документів. 

 

Зараз у команді Safebot 8 людей, включно зі співзасновниками Анастасією Апетик та Павлом Мікушем. «Ідея бота з’явилася у Павла в часи навчання в університеті, він хотів зробити дипломну у сфері кібербезпеки не для галочки, і в поличку, а створити рішення, яке буде корисним для суспільства», – ділиться Анастасія.  У той період Павло звернувся до Анастасії за порадою та фідбеком, і так розпочалася їхня спільна робота над Safebot. 

 

Анастасія має понад 10 років досвіду роботи у сфері безпеки у державному та приватному секторі, а також досвід створення неприбуткової освітньої організації МІНЗМІН, серед напрямків роботи якої також поширення інформації та сприяння впровадженню культури онлай-безпеки. Окрім цього, Анастасія отримала нагороду UNICEF Youth Changemaker Award за навчання онлайн-безпеки державних службовців та онлайн-захист даних дітей і увійшла в рейтинг Top 30 under 30 від Kyiv Post. Павло ж, який керує напрямом інфраструктури у Safebot,  має понад 5 років досвіду у сфері безпеки та технологій у найбільших IT-компаніях України. 

 

На момент подачі заявок на буткемп, команда Safebot розуміла як далі працювати з технологією, але мала багато запитань щодо бізнес-моделі, фінансового планування, а також загалом виходу з продуктом на ринок. Відповіді на ці запитання вони отримали від менторів буткемпу.

Про найкорисніші знання отримані під час буткемпу

«Якщо говорити про найбільші інсайти від буткемпу, то я б виділила наступні: варто бути сміливим і комунікувати про свій продукт усім, будувати персональний бренд, який з ним пов’язаний, а також потрібно ширше дивитися на можливості. Ми, наприклад, зрозуміли, що наш продукт є релевантним для багатьох країн, тож хоч в першу чергу ми створюємо продукт для українців, ми зрозуміли, що варто також досліджувати інші ринки», – ділиться з командою SET University Анастасія. 

 

Також співзасновниця Safebot виділяє кілька менторів, воркшопи з якими були особливо релевантними команді: Кирила Мазура, який провів практичне навчання із підготовки пітч деків, фандрейзинг стратегії та комунікації з інвесторами, Макса Монету, спілкування з яким було особливо цінним, адже він поділився досвідом роботи над першим українським антивірусом, а також Анну Магеру, яка повністю своїм воркшопом закрила запит команди щодо інформації про фінансове планування. 

 

Вже під час проходження буткемпу команда Safebot оптимізувала операційні процеси, надихнувшись воркшопом Джейн Давидюк, а також створила фандрейзингову стратегію, подала 2 заявки на гранти і розпочала перемовини з донорами та потенційними B2B клієнтами. Окрім цього, до них звернувся один державний орган із пропозицією співпраці. До того ж команда почала вибудовувати системну співпрацю з лідерами думок. 

 

За короткий період після буткемпу Safebot почали фіксувати усі витрати для розробки продукту, змінили підхід щодо пошуку ресурсів, а також створили бренд-бук. Із найближчих планів – переглянути цінові позиції, адже після спілкування з потенційними клієнтами стало зрозуміло, що ті готові платити за продукт більше, ніж очікувала команда. Окрім цього наразі йде процес реєстрації патенту на технологічне рішення Safebot. 

Відгук Анастасії про досвід проходження буткемпу

We.Brave – чудовий майданчик для спільнодумців який надає можливості для спільнотворення та взаємного обміну ідеями та думками. Для нас буткемп надав більшої динаміки для команди, чудову менторську підтримку, і нових людей які підтримують та вболівають за наш проєкт.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

 

SET University — український навчальний заклад, який надає вищу освіту майбутнім лідерам технологічної індустрії. SET University поєднує сучасний підхід до освіти з фокусом на технологіях та підприємництві, назва SET – це абревіатура від Science – наука, Entrepreneurship – підприємництво, та Technology – технології.  SET пропонує навчання на магістратурах та коротких програмах мікромагістратур, окрім цього університет проводить акселератори та буткемпи в підтримку стартапів.

Теги:

Більше новин

Інтерв’ю зі студентом SET University: як захистити себе від кіберзагроз

24 / 1 / 25

Святкуємо 3 роки існування SET University

17 / 1 / 25

Як українські стартапи вирішують проблеми у сфері охорони здоровʼя: підсумки ініціативи Generation H

16 / 1 / 25
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш досвід.