EN

«Нетворкінг допоміг нам зрозуміти українську екосистему і знайти нові можливості для співпраці» — як програма Generation H стала стартовою точкою успіху Ovul

7 / 2 / 25

Україна впевнено займає провідні позиції в інноваціях у сфері HealthTech. Біонічні протези, телемедицина, сервіси персоналізованого лікування — не єдині перспективні проєкти. Одним з інноваційних продуктів став гормональний трекер Ovul, що гучно заявив про себе в рамках програми Generation H.


Про ідею створення продукту, специфіку технології та плани на майбутнє запитали у її засновників — Сергія Зацариніна та Ігоря Коваленко. Нижче ділимося відповідями та інсайтами, що, сподіваємося, надихнуть вас на створення інновацій.

Як виникла ідея створити гормональний трекер

Під час планування дитини, Сергій, CEO та ко-фаундер стартапу Ovul і його дружина зіткнулися з необхідністю ретельно відстежувати цикл, овуляцію та фертильний період. Навіть у 2024 році цей процес досі є незручним і застарілим, із використанням тест-смужок. Тому було прийняте рішення докорінно змінити цей процес, додаючи можливості сучасних AI-технологій.

«На той момент я працював над побудовою провідних лабораторій Siemens, і коли повертався додому після роботи — стикався зі звичайними тест-смужками, які потрібно сушити, зберігати та тричі перевіряти. Це було катастрофічно незручно. Тоді я, працюючи над з передовими діагностичними технологіями, вирішив: має бути інше рішення — і з’явилася ідея Ovul».

У чому полягає унікальність рішення?

Ovul дозволяє визначити фертильність за слиною лише за 5 секунд. Процес простий: нанести слину на пристрій та закрити його, далі Ovul за допомогою AI розшифровує та надає вам точний результат на смартфоні.

«Це зручно, швидко і не потребує додаткових витратних матеріалів. Для порівняння, з іншими методами вам потрібно змінювати своє життя, підлаштовуватися під час першої сечі чи планувати графік тестування. Ми зробили продукт, який працює будь-коли, коли це потрібно жінці».

Чому слина — саме той матеріал, з яким варто працювати

Метод аналізу слини для відстеження фертильності відомий ще з 1945 року. Коли слина висихає, на її поверхні утворюються специфічні патерни, що залежать від рівня естрогену. Команда Ovul розробила цифровий мікроскоп, який фотографує патерни та передає AI для аналізу даних у хмарі.

«Ми любимо порівнювати ці патерни з цвітом папороті. Це унікальні форми, які з’являються в період підвищеного рівня гормонів».

Як працює AI-технологія Ovul?

В продукті існують два рівні штучного інтелекту. Перший — розпізнає зображення слини, визначаючи патерни, які сигналізують про рівень естрогену. Другий — аналізує історичні дані користувача, такі як цикл, самопочуття, вагу, звички. Це дозволяє створити персоналізовану діагностику.

Ovul не просто розпізнає гормональні зміни. Продукт може бачити додаткові кореляції між зображеннями і даними користувача.

Як програма Generation H допомогла Ovul?

«Ми прийшли за нетворкінгом, і ця мета була досягнута на 100%. Познайомилися з багатьма неймовірними менторами, які дали нам неоціненні поради. Наприклад, Джейн Давидюк провела лекцію про управління стартапом, яка змінила наше ставлення до планування. Володимир Нерубенко, Олена Пшенична та Сергій Кудряшов, Максим Монета також зробили великий внесок у наш розвиток.

Найбільша цінність Generation H — це люди. Нетворкінг із менторів та інших стартапів допоміг нам зрозуміти українську екосистему і знайти нові можливості для співпраці.

Ми стали переможцями Generation H, виграли пітчинг на симпозіумі довголіття в Стенфорді, і стали фіналістами Startup Grind Global Pitch Competition як топ 10 з 1500+ стартапів з 35 країн світу. Це все — значні досягнення для нас.

В Стенфорді ми показали, як старі наукові методи можуть отримати нове життя завдяки сучасним технологіям. Це вразило багатьох експертів».

Як команда використала грант від Generation H на $5000?

«Ми спрямували грант на клінічні дослідження в Україні, бо хочемо підтвердити нові методики діагностики, які ми вже спостерігаємо через кореляції у даних. Ці $5000 дозволяють нам рухатися вперед і додавати більше функціоналу нашому продукту. Клінічні дослідження — це важливий етап для нас, оскільки ми прагнемо зробити Ovul медичним виробом, офіційно зареєстрованим в Україні».

Про майбутнє Ovul

Крім стрімкого зростання та активної участі в симпозиумах, наукових програмах та конференціях, команда має чіткі майлстоуни на майбутній рік. Серед основних планів:

  • Розширити функціонал аналізу слини та додати нові діагностичні параметри.
  • Зареєструвати продукт в Україні як медичний виріб.
  • Зробити з Ovul — лайфстайл-партнера для кожної жінки, що допоможе стежити за здоров’ям максимально просто.

Які поради можете дати іншим стартапам?

«Перша порада, дуже зрозуміла, але так важко досяжна: не бійтеся починати. Навіть якщо у вас ще немає продукту, виходьте до клієнтів з ідеєю. Їхній зворотний зв’язок допоможе створити кращий продукт.

Друга: слухайте користувачів. Ми почали надсилати прототипи вже через три тижні після старту, і кожні три тижні робили нову ітерацію. Це допомогло нам створити те, що дійсно потрібно ринку».

Теги:

Більше новин

Інтерв’ю зі студентом SET University: як захистити себе від кіберзагроз

24 / 1 / 25

Святкуємо 3 роки існування SET University

17 / 1 / 25

Як українські стартапи вирішують проблеми у сфері охорони здоровʼя: підсумки ініціативи Generation H

16 / 1 / 25
Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш досвід.