«Отримали першу пропозицію інвестицій від одного з менторів проєкту і зрозуміли, що потрібно вже йти та починати продавати продукт», – історія успіху команди SoftTrainer, учасників буткемпу WE.Brave
26 / 4 / 24Впродовж періоду від 11 до 22 березня відбувався інтенсивний буткемп для технологічних проєктів, серед засновників яких є жінки або 70% сore-команди яких – жінки. Буткемп організувала команда SET University за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Його метою було надання учасникам необхідної експертизи та нетворку для успішного розвитку проєктів, створення нових робочих місць та виходу на нові ринки. Відбір на буткемп пройшло 25 команд стартапів, серед них були продукти із наступних сфер: EdTech, HrTech, Cybersecurity, Healthcare, Wellness, Self-development, AR/VR. Три команди-переможці отримали додатковий бюджет $6500 на консалтинг та менторство, необхідне для подальшого розвитку бізнесу.
У цьому матеріалі ми розповідаємо про одного із учасників буткемпу – проєкт SoftTrainer, а також ділимося враженнями про досвід навчання від співзасновниці Аліни Скаченко
Про продукт
SoftTrainer – це інструмент, який допомагає командам оцінювати та покращувати софт-скіли. За рахунок коротких симуляцій різних кейсів робочої комунікації з елементами штучного інтелекту SoftTrainer допомагає працівникам ефективно тренувати їхні навички, а бізнесу – покращувати загальний рівень комунікації в команді та з клієнтом, а також більш ефективно використовувати бюджет.
«Софт-скіли – це 100% практичні навички, які потребують постійної практики для засвоєння. Натомість, для того, щоб розвивати ці навички в середині команди, сьогодні досі часто використовують неефективні 2-денні тренінги, знання після яких з дуже малою ймовірністю працівники починають використовувати в командній комунікації. При цьому ці тренінги коштують для бізнесів чимало бюджету – 23% усіх витрат на L&D йдуть саме на розвито софт-скілів. SoftTrainer – не лише зекономить бюджет для бізнесу, але й зробить навчання більш ефективним, адже формат мікронавчання, легкий доступ з мобільного телефону, і щоденні симуляції реалістичних кейсів дозволять натренувати софт навички як м’яз», – ділиться Аліна.
Окрім програм для тренування навичок, команда розробляє систему їхньої оцінки, адже досі не існує єдиної уніфікованої об’єктивної шкали оцінювання, наприклад, навичок командної роботи, відповідальності або ж міжособистісної комунікації.
SoftTrainer буде доступний до використання у мобільному додатку, а також веб-версії. На початкових етапах розвитку продукту команда бачить своїм основним цільовим ринком аутсорс команди зі Східної Європи, у складі яких є понад сто працівників.
Зараз команда SoftTrainer складається з 5 осіб: СEO Руслана Коваленка, CMO Аліни Скаченко, CPO Романа Горського, CTO Михайла Буренка та експерта з розвитку soft навичок Іллі Бачуріна. Кожен з команди мав досвід роботи в аутсорсі, і розумів наскільки низький рівень комунікації знижує ефективність командної роботи загалом.
Під час одного із хакатонів влітку 2023-го зародилася ідея продукту, а восени на іншому хакатоні відбулося знайомство з частиною співзасновків SoftTrainer. Робота над продуктом розпочалася в жовтні 2023 року. За цей час команді вдалося провести інтерв’ю з потенційними користувачами та провалідувати ідею, отримати досвід пітчингу на різних подіях, провести дослідження ринку та прорахувати фінансову модель, розробити перший курс та дизайн мобільного додатку.
«Хоч кожен з членів команди має великий досвід в IT, робити власний стартап – це зовсім інше. Ми зрозуміли, що у нас є прогалини в експертизі у продажах, фінансовому плануванні, менеджменті команди, та й загалом було б чудово більше послухати тих, хто вже мав досвід побудови власних технологічних продуктів. Саме тому ми подали заявку на участь у буткемпі», – розповідає команді SET University Аліна.
Про найкорисніші знання отримані під час буткемпу
Аліна поділилася, що загалом усі воркшопи та менторські сесії були корисними для їхньої команди, адже не було жодної, з якої б вони не винесли чогось нового.
Наприклад, після зустрічі з Сергієм Кудряшовим, команда чітко для себе визначила болі та проблеми їхньої аудиторії, що вони отримають від продукту, а також показники TAM (загального розміру ринку), SAM (реально досяжного об’єму ринку) та SOM (реальної долі ринку). Після лекції про фінансове планування, Аліна з колегами зрозуміли, як їм варто далі планувати бюджет команди, а блок про продажі дав чітке розуміння, що варто не чекати, а починати спілкування з потенційними клієнтами вже найближчим часом.
Ось 3 найбільших інсайти, якими поділилася команда SoftTrainer після завершення основної частини програми:
– Нам не потрібно витрачати час на підготовку багатьох маркетингових матеріалів, потрібно йти спілкуватися з потенційними клієнтами і продавати;
– Через інтерв’ю з користувачами можна знайти перших клієнтів;
– Продавати можна навіть тоді, коли нема фінального продукту.
І, власне вже 15 квітня, тобто за кілька тижнів після кінця основної частини буткемпу, команда SoftTrainer завершила роботу над фінальним варіантом MVP і розпочала спілкування з потенційними клієнтами. «Наразі маємо багато дзвінків, бачимо зацікавлених клієнтів», – розповідає Аліна.
Окрім цього, ще під час буткемпу команда SoftTrainer отримала першу пропозицію інвестицій від одного із менторів We.Brave.
Відгук Аліни про досвід проходження буткемпу
Ми дуже вдячні Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» і SET University за цей буткемп! Винесли для себе безліч інсайтів, які вже втілюємо в роботу, отримали дуже корисні поради від менторів, круте ком’юніті та безцінні знання з лекцій. Це нам точно допоможе розвиватись швидше та якісніше.
Такі ініціативи дають стартапам необхідний буст, практичні інструменти та круті можливості. Це точно робить нашу спільні цілі, виростити в Україні ще більше юнікорнів (ред. примітка – компанія-стартап, яка отримала ринкову оцінку вартості в розмірі понад 1 млрд доларів США) та підтримувати нашу економіку передовими проєктами, ще ближче!
–
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.
SET University — український навчальний заклад, який надає вищу освіту майбутнім лідерам технологічної індустрії. SET University поєднує сучасний підхід до освіти з фокусом на технологіях та підприємництві, назва SET – це абревіатура від Science – наука, Entrepreneurship – підприємництво, та Technology – технології. SET пропонує навчання на магістратурах та коротких програмах мікромагістратур, окрім цього університет проводить акселератори та буткемпи в підтримку стартапів.